X
تبلیغات
زولا
پنج‌شنبه 21 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 02:24 ق.ظ

کافه سینما نوشته:

فیلم «شرقی» به کارگردانی «عبدالرضا منجزی». فیلمی مظلوم که نقش اول و شخصیت محوری ان را بازیگر جاودانه ی سینما «خسرو شکیبایی» فقید بازی کرده است. فیلمی که نزدیک به 9-8 سال از ساختش میگذرد اما همچنان به نمایش در نیامده است. فیلمی که چند سال پیش در بازار کن مورد استقبال مردم قرار گرفته بود.

سجادپور در خصوص شایعه ی مشکل داشتن این فیلم -شرقی- برای نمایش با قدرت گفت: کاملا غلط است! این حرف را کاملا رد می کنم. هیچ گاه بحث مشکل داشتن فیلم –شرقی- نبوده است و این فیلم به هیچ وجه از جانب ما مشکل نمایش ندارد. این فیلم مدتی طولانی در مرحله ی فنی و ساخت مانده مانده بود و اکنون که کامل شده است فرم جشنواره را هم پر کرده است. اما این که این فیلم در کدام بخش جشنواره قرار دارد و اصلا آیا پذیرفته می شود یا خیر دیگر بنده بی خبرم. من فقط می دانم این فیلم به هیچ وجه مشکل نظارتی نددارد و اکنون هم اگر مورد پسند داوران قرار گیرد قطعا در یکی از بخش های جشنواره ان را خواهیم دید.

قابل ذکر است که فیلم شرقی داستان حامد شرقی (شکیبایی) دانشجوی رشته تئاتر را روایت می‌کند که قصد دارد کاری را برای شرکت در جشنواره آماده کند. نامزدش هم او را یاری می دهد تا اینکه حامد ناخواسته در شرایط بحرانی قرار می‌گیرد و گروهش از هم می‌پاشد و نامزدش نیز او را ترک می‌کند. مادرش او را ترغیب می‌کند برای مقابله با شرایط بحرانی‌اش خاطرات یک صبح تا شب دوران مهاجرت او و خسرو (پدرش) به تهران را مرور کند که او در حین مرور خاطرات متوجه شباهت‌های زیادی بین گذشته پدرش و امروز خود می‌شود.

در فیلم «شرقی» خسرو شکیبایی، فریبا کوثری، عمار تفتی، شهره قمر، اکبر معززی، میرمحمد تجدد، کیانوش گرامی، میرطاهر مظلومی، امیر نظری، محمد عدلو، آزاده ریاضی و بهناز سلیمانی از بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.


من یکی که اصلا از وجود چنین فیلمی خبر نداشتم!