X
تبلیغات
زولا
جمعه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1389 ساعت 04:09 ب.ظ

تصویری منتشر نشده‌ از سال‌های نه چندان دور تئاتر ایران
رضا ساکی ـ نخستین نشست «دگرخند» در سال ۸۹ با موضوع بررسی آثار «گوگول» و با نگاهی به نمایش‌نامه‌ی «بازرس» در فروردین ماه برگزار شد. استاد «داریوش مودبیان» و خانم «رویا صدر» دراین نشست درباره‌ی هنر «گوگول» صحبت کردند.

در پایان نشست «داریوش مودبیان» درباره‌ی تاریخچه‌‌ی ترجمه آثار «گوگول» و نمایش «بازرس» در ایران صحبت کردند و سپس به اجراهای نمایش «بازرس» در پس از انقلاب و بعد از انقلاب اشاره کردند و یک هدیه هم به حاضران اهدا کردند. این هدیه عکسی از اجرای نمایش «بازرس» در سال ۵۱ است که استاد برای حاضران در نشست آورده بود. این عکس را ببینید و خاطره‌های‌تان را زنده کنید.
خانم «مهین شهابی» که این روزها در بستر بیماری است در این عکس در اوج زیبایی و جوانی دیده می‌شوند. در این عکس بسیاری از هنرمندان طراز اول تئاتر ایران دیده می‌شوند، بگردید این هنرمندان را در عکس پیدا کنید:
استاد عزت‌الله انتظامی، زنده‌یاد خسرو شکیبایی، علی نصیریان، زنده‌یاد اسماعیل داورفر، زنده‌یاد رضا کرم‌رضایی، مهین شهابی، هما روستا، زنده‌یاد مهری مهرنیا، فرامرز صدیقی، آهو خردمند، کامران نوذر، محمد مطیع، زنده‌یاد خدادادی، هرمز سیرتی، محبوبه بیات، حمید طاعتی و زنده‌یاد سروش خلیلی. هرمز هدایت و ایرج راد در عکس غایب هستند. بقیه‌ی اطلاعات این نمایش به این شرح است:
کارگردان: استاد عزت‌الله انتظامی
دکور: زنده‌یاد مرتضی ممیز
لباس: جان‌ملک خزایی
عکس: بهرام حقیقی

این عکس را می‌تونید با کیفیت بالا و به حجم پنج مگابایت از اینجا و با کیفیت یک مگابایت از اینجا دانلود کنید.